Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O NÁS

 

Vítáme Vás na stránkách našeho e-shopu, na kterých najdete výběr našich výrobků za příznivé ceny !

Firma PRAKO KYJOV, spol. s r.o. je výrobcem dámského a pánského nočního prádla z pleteniny (noční košile a pyžama), které je distribuováno pod značkou PRAKO. Pod touto značkou jsou výrobky dodávány do obchodní sítě již od roku 1996. Prioritou naší společnosti je dlouhodobá kvalita našich výrobků pro všechny zákazníky a naše obchodní partnery.

Jednou do roka je obměňována modelová kolekce. Celá modelová kolekce představuje cca 130 - 150 různých modelů. Ze zdobných prvků jsou voleny krajky, vsadky, výšivky, saténové stužky, sítotiskové tisky, kanýry, řasení, ozdobné švy, apod.

Šíří nabídky, pestrostí modelů a kvalitou zpracování se výrobky značky PRAKO řadí k těm, kdy lze český výrobek rovnocenně srovnávat s renomovanými zahraničními značkami.

 

Vybíráme pro Vás jen ty nejkvalitnější látky vyrobené v České republice. Zejména jde o Bavlnu a Modal !

Výrobky jsou zhotoveny z jednolícního úpletu v materiálovém 100% bavlna, 50% modal / 50% bavlna.
Základní barevnici tvoří barvy bílá, smetanová, modrá, zelená, růžová, lososová, meruňková, vínová a černá. Jedná se o pastelové barvy, které jsou vhodně doplněny zdobnými prvky jako jsou krajky, vsadky, výšivky, potisky.
Používané materiály si svými vlastnostmi jako je tvarová stálost, barevná stálost, dlouhá životnost a příznivá cenová hladina získávají stále větší počet spokojených zákazníků.

Bavlna:

Bavlna je součástí téměř každého kusu oblečení, či spodního prádla, a to v různých poměrech. Vlákna se získáváme z plodů keře bavlníku a jsou přítomna ve více než 50 % dnes vyráběných textilií. Bavlna má dobrou pevnost v tahu a v oděru, která se za mokra dokonce asi o 20 % zvyšuje. Proto se používá s výhodou zejména na výrobky, které jsou v tom směru namáhány a musí se často prát. Výrobky mají příjemný omak a mohou sát značné množství vlhkosti, například potu. I toto je jeden z hlavních důvodů, proč se bavlna rozšířila i do lůžkovin a 100% bavlna je dnes v tomto oboru nejpoužívanějším materiálem. K nevýhodám patří, že se výrobky z bavlny snadno mačkají, žmolkují a jen omezeně chrání proti chladu.

Modal:

Modal se vyrábí z bukové dřeviny, je příjemný na dotek a může se pochlubit skvělými vlastnostmi. Modalová látka o stejné gramáži jako bavlněná látka pojme o 50 % více vláhy, tělo tedy bude o to sušší. Modal v sobě drží barvivo pevně a nepouští je ani v horké vodě, látka  tedy ani po mnoha vypráních nemění barvu. Modal také nedělá žmolky tak, jak to známe u bavlny a látka z modalu se také nesráží. Při nošení tohoto materiálu zjistíte, že látka z modalu je na tělo jemnější než látka bavlněná. Proto je příjemnější na dotek. Ve světě se v posledních letech rozmáhá odbyt ručníků, županů a ložního a spodního prádla vyrobeného z modalu. Jedna z amerických textilek začala z modalu vyrábět i košile. Modal používají i přední evropští výrobci textilu a spodního prádla jako je Calvin Klein, La Senza, Pierre Cardin, Emporio Armani, Jolidon nebo Dolce & Gabbana. Samozdřejmě i Prako !

 

Doporučení spotřebitele zní: Spánkem trávíte 1/3 svého života. Kvalitního odpočinku dosáhnete jen kvalitním spánkem. Ke kvalitnímu spánku přispívá kvalitní noční prádlo ! Nepodcěňujte tuto skutečnost !

 

Kvalitní noční prádlo = značka PRAKO

 

 

 Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz